Politehnica Iași are un nou antrenor. Acesta este băcăuanul Andrei Cristea.

„Recunosc faptul că m-a surprins propunerea președintelui Ciprian Paraschiv. Am acceptat imediat pentru că Politehnica Iași înseamnă enorm pentru mine. Am dat tot ce am putut ca jucător, iar acum trec într-o nouă etapă. Echipa noastră trebuie să fie una de top în România și sper să contribui și eu la realizarea obiectivelor. Sunt optimist că împreună vom reuși!”, a declarat noul antrenor al CSM Politehnica Iași.

”Jucătorul reprezentativ al echipei noastre în ultimii ani va conduce colectivul tehnic al grupării din Copou. Andrei Cristea este unul dintre cei mai experimentați jucători în activitate din Liga I. Cu peste 400 de jocuri oficiale și 114 goluri marcate, atacantul echipei noastre își va face debutul, în noua carieră, pe banca tehnică a CSM Politehnica Iași” – potrivit politehnicaiasi.ro

Sursă foto: facebook.com